نام مبدل حرارتی استیل استخر به گوشتان خورده است

اگر شما به دنبال یک سیستم گرمایشی مناسب برای استخر خود هستید، ما به شما مبدل حرارتی استیل استخر را پیشنهاد میکنیم.

اگر شما به دنبال یک سیستم گرمایشی مناسب برای استخر خود هستید، ما به شما مبدل حرارتی استیل استخر را پیشنهاد میکنیم.

مبدل حرارتی استیل استخر

اگر شما به دنبال یک سیستم گرمایشی مناسب برای استخر خود هستید، ما به شما مبدل حرارتی استیل استخر را پیشنهاد میکنیم. یکی از مشکلات عمده ی افراد در کاربرد مبدل های حرارتی در استخر های شخصی یا ورزشی که آب آنها میزانی از کلر را داراست، پدیده ی زنگ زدگی دستگاه مبدل است. هر استخر بسته به نوع آب، نیاز به یک نوع مشخص از مبدل های حرارتی دارد. استخر های خانگی و ورزشی که آب آنها ترکیب شده با کلر است، نیاز به مبدل حرارتی استیل استخر دارند. برای استفاده از سیستم مبدل در استخر های آب شور هم نیاز به دستگاه مبدلی با بدنه تیتانیومی دارد.


@image


دنیای بی کربن و مبدل حرارتی استیل استخر

امروزه مبدل های حرارتی از مواد مختلفی ساخته می شوند که در بهینه سازی کارکرد دستگاه و طول عمر آن موثر است. تاثیرات مکانیکی چون شدت جریان، ارتعاشات دستگاه و عملکرد چکش بخار، میتواند در مبدل حرارتی موجب شکست، زنگ زدی و رسوب شود. با توجه به محل استفاده ی دستگاه مبدل حرارتی و تماس مستقیم آن با رطوبت، زنگ زدگی دستگاه یکی از مشکلاتی است که باعث صرف هزینه ی فراوانی بابت تعمیرات پی در پی می شود.

استیل از مواد ایده آل برای ساخت مبدل حرارتی است. مبدل حرارتی استیل استخر، دوام و ماندگاری بالایی در برابر زنگ زدگی و رسوب مواد آهکی از خود نشان داده است. میزان وجود عنصر کربن در استیل ضامن سختی بیشتر آن است. اما از طرفی، دنیای صنعتی امروز ما از کربن خسته و پژمرده است. کربن و تمام مشتقات آن، برای عمر بیشتر کره زمین مضر تشخیص داده شده اند. کربن، دلیل اصلی گرمایش جهانی و افزایش آلودگی و کاهش توان غذایی کره زمین شناخته شده است. بسیاری از موسسات صنعتی و کارگاه های تولیدی بنا به فشارهای سازمان های زیست محیطی و اتحادیه های دنیای سبز، به این سمت سوق یافته اند که در مواد تولیدی خود، کمترین میزان کربن را استفاده کنند.


@image


از این رو، بسیاری از تولید کنندگان مبدل های حرارتی، اقدام به تولید آلیاژ های خاصی از استیل، با میزان کم کربن و میزان بیشتر فلزات دیگر کرده اند. اگر شما، هم به دنبال خرید یک مبدل حرارتی استیل استخرمناسب و هم اهمیت دادن به مادر زمین هستید، مبدل حرارتی استیل استخر با میزان کربن آلیاژ شده مناسب، انتخاب خوبی برای استخر های خانگی یا شنای شما است. از دیگر ترکیبات استیل که در ساخت مبدل ها استفاده می شود، استیل ضد زنگ است. استیل های ضد زنگ یا Stainless steels، انواع مختلفی دارند که بسته به نوع آلیاژ به کار گرفته شده، متمایز می شوند. بهترین این استیل ها استیل ضد زنگی است که در مبدل حرارتی استیل استخر هم بکار گرفته می شود و دارای مقادیر کمتری از کربن و میزان بیشتری از کروم و نیکل است. این آلیاژ بیشترین میزان مقاومت در برابر زنگ زدگی را داراست.


@image


انواع مبدل حرارتی استیل استخر:

مبدل حرارتی استیل استخر، بسته به نقشه ی ساخت، مواد مورد استفاده و شیوه ی عملکرد، دارای انواع گوناگونی اند. در زیر، تعدادی از بهترین و به روزترین انواع مبدل حرارتی استیل استخر را برای آشنایی بهتر شما با این دستگاه های بهینه سازی شده، آورده ایم:

1. مبدل حرارتی استیل استخر، مدل عایق-لوله ای:

این مبدل ها از استیل ضد زنگ 304 و 316 ساخته شده اند که خاصیت ضد زنگ بالایی به آنها داده است. این مبدل ها برای استفاده های صنعتی، گرمایش-سرمایش، خنک کننده های غذایی، استخر های خانگی، استخر هتل ها و استخر های شنا، به کار گرفته می شود.


@image


2. مبدل حرارتی استیل استخر، مدل صفحه ای لحیم شده:

این مبدل ها به دلیل اندازه ی مناسب و بازده بالا، یکی از انتخاب های محبوب در میان مبدل های حرارتی هستند. استفاده از صفحه های استیل 316s/s و مس و نیکل لحیم شده در بدنه ی این مبدل ها، باعث شده تا هم طول عمر دستگاه و هم میزان مقاومت آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی، افزایش یابد. این نوع از مبدل حرارتی استیل استخر، 6 برابر کوچک تر از سایر دستگاه ها است و در عین حال بهره وری مساوی آنان را داراست.

3.مبدل حرارتی استیل استخر: مدل گرمایش-سرمایش مارپیچی:

این نوع از مبدل ها با طراحی خاصی که دارند و لوله هایی که به صورت فنری و مارپیچ شکل داده شده اند، قادر خواهد بود تا با سخت ترین چالش های یک مبدل حرارتی دست و پنجه نرم کند. ساخت لوله ها از استیل ضد زنگ بوده و میزان مقاومت آنان دربرابر رسوب آهک بشدت بالاست. از این مبدل ها نه تنها در فرایند های گرمایشی که در خنک کننده ها هم می توان استفاده کرد.


@image


4. مبدل حرارتی استیل استخر: مدل صفحه ای چهارچوبی:

این نوع از مبدل های حرارتی، صفحه ای مستطیلی از جنس استیل را دارا هستند که یا با استفاده از واشر، درز بندی شده اند و یا جوش خورده اند تا از هرگونه تراوش جلوگیری شود.


@image


5. مبدل حرارتی استیل استخر: مدل صفحه زنخدانی:

چاه زنخدان که برای بیشتر ما ایرانیان آشناست، شاید ایده اصلی تولید این نوع از مبدل حرارتی استیل استخر بوده است. این مبدل با صفحاتی که دارای فرورفتگی هایی هستند، و پنل های چند منظوره ای که روی این صفحه ها جوش خورده، انتخاب خوبی برای استفاده در فضا های جمع و جور هستند. جنس این صفحات معمولا از استیل، استیل ضد زنگ و تیتانیوم است.

مبدل حرارتی استیل استخر، بسته به سلیقه و نگاه تولید کننده، از مواد مختلفی ساخته می شود که میتواند منجر به ایجاد هزینه اضافی تعمیر برای مصرف کننده شود. از همین جهت استفاده از انواع به روز تولید شده مبدل های حرارتی با بدنه استیل ضد زنگ میتواند در صرفه جویی هزینه های شما، مفید واقع شود.

منبع1

منبع2