مبدل حرارتی استیل استخر

مبدل حرارتی استیل استخر از جمله دستگاه هایی است که به علت جنس مقاوم استیل و ضد زنگ کارایی بالایی در استخرهای خانگی و پرورش ماهی و ... دارد. با توجه به این که فلزات مقاومت بیشتری دارند و تبادل حرارتی بهتر هم می توانند داشته باشند، معمولاً استفاده از مبدل حرارتی استیل استخر بیشتر صورت می گیرد.

مبدل حرارتی استیل استخر می تواند با ایجاد یک مکانیزم حرفه ای، انرژی بسیار زیادی را از طریق گرما از یک سیال به سیال دیگر منتقل کند. مبدل حرارتی استیل استخر با انتقال این انرژی به صورت مستقیم می تواند در استخرها و جکوزی های مختلف استفاده شود.

البته از مبدل حرارتی استیل استخر فقط برای استخرها استفاده نمی شود. بسیاری از آکواریوم ها و یا استخرهای موجود در ساختمان ها به منظور تامین گرمای خود می توانند از مبدل حرارتی استیل استخر استفاده کنند.

روش کارکرد مبدل حرارتی استیل استخر چگونه است؟

با استفاده از مبدل حرارتی استیل میشه به راحتی آب مورد نظر به منظور افزایش دما را از داخل یک پوسته حرارتی که شامل تیوب های صاف می باشد حرکت داده و مایع گرما دیده شده را از طریق یک لوله به داخل این سیستم ارسال کرد. در این روش ها مبدل های آب به آب ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین مدل های مبدل حرارتی استیل استخر هستند.

این مبدل ها به منظور تولید گرمای اولیه نیازمند یک سیستم گرمایشی به هستند تا در اولین حالت گرمای لازم برای استفاده از مبدل حرارتی استیل استخر تامین شود. انواع مختلفی از مبدل حرارتی استیل استخر وجود دارد که می توان به مدل هایی چون موارد زیر اشاره کرد.

انواع مبدل حرارتی استیل استخر :

· مبدل های پوسته و لوله

· مبدل های حرارتی صفحه

· مبدل های حرارتی هوا خنک یا پره ای

البته باید در نظر داشت که موارد اعلام شده در بالا، بسته به شرایط و نوع کاری خود می توانند تا حدودی متفاوت باشند.

برای انتخاب یک مبدل حرارتی استیل استخر چه معیارهایی باید رعایت شود؟

انتخاب صحیح یک مبدل حرارتی استیل استخر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. این وسیله که به راحتی می تواند گرمای مورد نیاز بخش های مختلف یک استخر را از جمله سونا و جکوزی تامین کند، باید در هنگام خرید بسیار بررسی شود. برای انتخاب صحیح یک مبدل حرارتی استیل استخر باید علاوه بر نوع پروژه انجام شده و بررسی هزینه های مختلف و مشخص کردن ظرفیت منبع به سایر موارد نیز اشاره کرد.

در بسیاری از موارد به دلیل مشخص نکردن میزان فشار کاری به صورت صحیح و مشخص نبودن میزان افت فشار، دستگاه مبدل حرارتی استیل استخر با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد و نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد. در هنگام سفارش و یا خرید مبدل حرارتی استیل استخر باید علاوه بر موارد بالا به اندازه قطر لوله های به کار رفته به عنوان جریان های عبوری رفت و برگشتی نیز دقت شود.

تمام موارد ذکر شده جهت خرید یک مبدل حرارتی استیل استخر بسیار حائز اهمیت می باشد. این وسیله به دلیل داشتن عمر بسیار طولانی و همچنین توانایی کار در فشارهای بالا می تواند بسیار مفید باشد و استخرهایی که نیازمند تامین گرمای آب خود هستند، باید از این ابزار کاربردی استفاده کنند.

استفاده از مبدل حرارتی استیل استخر برای گرمایش آکواریوم های بزرگ:

بسیاری از افراد با داشتن آکواریوم های جذاب و زیبا همیشه با مشکل، تامین گرمای مورد نیاز جانداران دریایی خود مواجه هستند، همین موضوع می تواند باعث بروز مرگ و میر بیشتر این جانداران شود. برای حل این مشکل می تواند از یک مبدل حرارتی استیل استخر برای استخرهای بزرگ استفاده کرد تا گرمای مورد نیاز این آب با استفاده از جریان های ورودی و خروجی تامین شود.

برای استفاده از مبدل حرارتی استیل استخر در این شرایط بهتر است از یک مبدل حرارتی صفحه ای استفاده کرد. دلیل قدرت بسیار بالا این نوع از مبدل ها وجود تیتامین در داخل ورق های آن می باشد.

البته در آینده به منظور استفاده طولانی مدت و هواگیری های مختلف و بررسی در بازه های زمانی خاص، بهتر است از مبدل حرارتی استیل استخر به صورت عمودی استفاده شود و البته برای استفاده مناسب تر از این وسیله باید به مسیر اجرای آب (Bypass) نیز اشاره شود و این موضوع در هنگام نصب مبدل حرارتی استیل استخر در نظر گرفته شود.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

مبدل حرارتی استنلس استیل 40 kw

مشخصات محصول

مبدل حرارتی استنلس استیل 40 kw
برند مبدل حرارتی
کاوه کاران ،
سایز لوله دیگ (اینچ)
2 ،
سایز لوله آب مصرفی (اینچ)
1/2 ، 1 ،
جنس
استنلس استیل ،
پشتیبانی و خدمات پس از فروش
حمل ، نصب ،
برای مشاهده محصول کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید
  • pic717620210001

    مبدل های حرارتی

    مبدل های حرارتی در محدوده وسیعی از کاربردها استفاده می شوند . این کاربردهای شامل نیروگاه ها ، پالایشگاه ها ، صنایع پتروشیمی، صنایع ساخت و تولید ، صنایع فرآیندی ، صنایع غذایی و دارویی ، صنایع ذوب فلز ، گرمایش ، تهویه مطبوع ، سیستم های تبرید و کاربردهای فضایی میباشند. مبدل های حرارتی در دستگاه های مختلف نظیر دیگ بخار ، مولد بخار ، کندانسور، اواپراتور، تبخیر کننده ها ، برج خنک کن ، پیش گرم کن فن کویل ، خنک کن و گرم کن روغن ، رادیاتور ها ، کوره ها و ... کاربرد فراوان دارند. ادامه مطلب...

  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :

به شبکه های اجتماعی کاوه کاران بپیوندید

معرفی کاوه کاران زبده

هدف ما خودکفايی در صنعت ملی است که تنها با رعايت استانداردهای معتبر جهانی می‌توان به اين مهم دست يافت.کاوه‌کاران با استفاده از تجربه طولانی به تيم طراحی خود تکيه می‌کند.ما خود را به توليد معينی محدود نمی‌کنيم، بنابراين توليد انواع

ديگهای بخار

، آب داغ،

روغن داغ

، سختی گير، دی اريتور ، تصفیه آّب ، بوستر پمپ ، مبدل حرارتی ، منابع کویل دار ، مخازن تحت فشار، ظروف شيميايی و غذايی (کربن استيل و استنلس استيل) را در دستور کار خود قرار داده‌ايم.محصولات متنوع و بخصوص ديگهای فولادی کاوه‌کاران در ظرفيت‌های مختلف جهت استفاده در صنايع نساجی، شيميايی، پالايشگاهی، رنگسازی، آبکاری، صنايع چوب و لاستيک سازی، چرم سازی، بتون سازی، صنايع سراميک و سفال، کاغذسازی، فرآورده‌های غذايی، معدنی، تأسيسات ساختمانی، هتل‌ها، بيمارستان‌ها و ... توسط تيم مهندسين ايرانی طراحی و در کمترين مدت، توليد و نصب می‌گردد. طراحی مناسب، به کار...