مبدل استخر استیل

استخر یکی از مکان هایی می باشد که افراد پس از هرگونه اضطراب و آشفتگی به آن روی می آورند و تنش ها را از بین می برند. یکی از مهم ترین تجهیزات استخر مبدل استخر استیل می باشد. این مبدل از یک پوسته و لوله استیل تشکیل شده است. این نوع مبدل کاربردهای زیادی نسبت به سایر مبدل ها داشته است. مبدل استخر استیل از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و آب استخر را که دارای مواد شیمیایی و کلر می باشد سخت گیری می کند و این باعث می شود این مبدل استخر استیل طول عمر زیادی داشته باشد و در مقایسه با این نوع مبدل مبدل های مسی مقاومت آن ها کمتر است از این رو مبدل استخر استیل بیش از هر نوعی مورد استفاده و استقبال قرار می گیرد. نکته دیگر این است که ابعاد و اندازه این نوع مبدل استخر استیل بسیار کوچک است و فضای کمتری را در مقایسه با سایر مبدل ها اشغال می کند و این خود باعث صرفه جویی در فضای موتور خانه یا سایر مکان ها می شود.

مبدل استخر استیل چیست؟

مبدل استخر استیل به عنوان یک روش کارآمد برای گرم کردن استخر و آب استخر حاوی نمک یا سطح پایین کلر می باشند.

به طور سنتی در شمال امریکا، استخرهای شنا توسط گرمکن های مستقیم سرپوشیده برای استخرهای مسکونی و بسیاری از استخرهای تجاری و سازمانی استفاده شده است. در سال های اخیر، گرمایش غیر مستقیم از استخرها با استفاده از حرارت از دیگ های بخار و منابع انرژی تجدید پذیر، مبدل استخر استیل به طور فزاینده ای محبوب شده است. طیف وسیعی از مبدلهای حرارتی استخر و مبدل استخر استیل شرکت کاوه کاران مزایای متعددی از جمله بهره وری هزینه، بهره وری انرژی و سهولت نگهداری را ارائه می دهد.

یکی از پرکاربردترین مبدل استخر، مبدل استخر استیل می باشد.

چه درجه حرارتی برای یک استخر می تواند مناسب باشد؟

اگر آب استخر بیش از حد گرم باشد، می تواند شناگران را در معرض کمر درد قرار دهد. باکتری ها، جلبک ها و دیگر موجودات زنده ای که در آب گرم رشد می کنند ممکن است خطرناک باشند همچنین آب گرمتر، سخت تر با مواد شیمیایی درمان می شود.

همچنین زمانی که آب بیش از حد سرد است، می تواند اثرات کشنده ای برای قلب شناگران داشته باشد، برای افرادی که مشکلات قلبی دارند نیز می تواند خطرناک باشد.

به دلیل حجم زیاد آب در استخرها مشخص کردن سریع دمای آب کار ساده ای نیست همچنین عوامل متعددی مثل تبخیر آب استخر، انتقال حرارت جابجایی، انتقال حرارت رسانایی و غیره می توانند خود باعث کاهش دمای آب استخر شوند.


مبدل استخر استیل


کارکرد مبدل استخر استیل

یکی از ساده ترین و پرکاربردترین روش گرم کردن آب استخر می تواند استفاده از مبدل استخر و مبدل استخر استیل باشد که یکی از مهمترین تجهیزاتی است که هر استخر به آن نیاز دارد.

مبدل استخر استیل یا مبدل حرارتی استخر وسیله ای است برای انتقال انرژی گرمایی، به صورتی که حرارت را به صورت غیرمستقیم از یک سیال به سیال دیگر به صورت بهینه و به صرفه انتقال می دهد. مبدل استخر استیل گاهی برای گرم کردن سیال خنک و گاهی برای خنک کردن سیال گرم استفاده می شود.

در گذشته آب استخرها به صورت سنتی گرم می شدند به این شیوه که آب استخرها به فیلتری هدایت می شد که در آن طرفش حرارت دهنده های گازی با سوزاندن حجم زیادی از گاز یا پرویان آب را گرم می کردند.

امروزه این روش به دلیل هزینه های بالا و همچنین به دلیل آزاد شدن مواد شیمیایی مضر کنار گذاشته شده است. مبدل استخر استیل به دلیل بهینه بودن در مصرف انرژی و هزینه و همچنین بهینه بودن آن در مصرف سوخت جایگزین مدل های سنتی شده است مبدل استخر استیل در محدوه های وسیعی مثل صنایع پتروشیمی، صنایع ساخت و تولید، غذایی، دارویی، نیروگاه ها و پالایشگاه ها مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. و از مبدل استخر استیل استفاده زیادی می شود.

مبدل استخر استیل یا مبدل حرارتی به وسیله یک مایع (مایع یا گاز) به یک مایع دیگر (مایعات یا گاز دیگر) منتقل می شود بدون این که دو مایعات نیاز به مخلوط شدن داشته باشند یا تماس مستقیم داشته باشند. اصل اساسی مبدل استخر استیل این است که انتقال حرارت را بدون انتقال مایعات که گرما را حمل می کند انتقال می دهد.

رایج ترین مبدل های حرارتی عبارتند از: پوسته و لوله، صفحه ای و مبدل استخر استیل

بدل های حرارتی پوسته و لوله شامل تعداد زیادی لوله کوچک است که در داخل پوسته استوانه ای قرار دارند. لوله ها به داخل سیلندر با استفاده از یک بسته بندی لوله یا "پشته لوله" قرار می گیرند.

مبدلهای حرارتی صفحه ای به نحوی مشابه همان مبدل حرارتی پوسته و لوله می باشند، با استفاده از یک سری از صفحات انباشته به جای لوله عمل می کنند. ساخت آنها از فولاد ضد زنگ است آنها انتخاب ایده آل برای پردازش مواد غذایی و آشامیدنی هستند.

مبدل استخر استیل از جنس تیتانیوم می باشد.

مبدل استخر استیل می تواند در ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به نیاز مشتری ساخته شود. مقاومت مبدل استخر استیل در برابر کلر و مواد شیمیایی بسیار بالا می باشد.مبدل استخر استیل طراحی خاص و متناسب دارند. مبدل استخر استیل با نیاز مشتری می تواند طراحی شود که یکی از برترین ویژگی های مبدل استخر استیل می باشد.

به طور کلی گرمایش آب در انواع استخرهای خانگی، ورزشی و... با استفاده از مبدل های حرارتی و انواع گوناگون آن صورت می گیرد.

مبدل استخر استیل چه قابلیتی دارد

به طور کلی گرمایش آب در انواع استخرهای خانگی، ورزشی و... با استفاده از مبدل های حرارتی و انواع گوناگون آن صورت می گیرد. حال باید دانست این تجهیز به عنوان اصلی ترین و مهم ترین سیستم گرمایش استخر می باشد که می تواند در هر شرایطی دمای مطلوب آب را کنترل نماید. چنانچه این مبدل ها به درستی انتخاب نشوند کیفیت آب و گرمایش آب آن استخر خروجی مناسبی نخواهد داشت و مشکلاتی را به بار می آورد. انواع مبدل های حرارتی استخر عبارتند از: مبدل های حرارتی پوسته لوله مسی، مبدل استخر استیل یا به عبارتی تمام استیل، مبدل های حرارتی صفحه ای که این نمونه آخر به هیچ وجه توصیه نمی شود. ظرفیت اینگونه مبدل های حرارتی استخر با توجه به دمای آب ورودی و نوع استخر در یک ظرفیت مساوی با یکدیگر متفاوت می باشد.

تجهیزات استخر به دو دسته تقسیم می شوند تجهیزات اصلی استخر و تجهیزات لوازم جانبی استخر. تجهیزات اصلی ان دسته از ابزارهایی هستند که حتما باید در ساخت استخر به کار گرفته شود و نیاز به آن ها الزامی است اما تجهیزات لوازم جانبی استخر آن دسته از ابزارهایی هستند که هر کس بسته به سلیقه و ذوق خود از آن ها استفاده می کند درواقع منظور ما ابزارهایی است که مربوط به تزئین و زیبایی و... می باشند. در این میان مبدل های حرارتی استخرها از دسته اصلی می باشد که نیاز به آن واجب بوده است. مبدل های حرارتی پرکاربردترین عضو در فرآیندهای شیمیایی به شمار می آیند آن ها در واقع ابزارهایی هستند که امکان انتقال انرژی گرمایی بین دو یا چندین سیال را در دماهای مختلف فراهم می کند.

مبدل استخر استیل

مبدل های حرارتی به عبارتی به منظور خنک نگه داشتن سیال گرم و یا برعکس گرم نگه داشتن سیال با دمای کم و یا به عبارتی برای هر دو مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل استخر یکی از مهم ترین تجهیزات استخر به شمار می آید که به منظور گرم کردن آب استخر مورد نظر همگان قرار می گیرد. در این مدل های استخر از دو نوع گردش استفاده می شود که آب گرم بویلر در یک مدار آن و آب استخر در مدار دیگر در حال گردش است. از این مبدل های حرارتی فقط برای استخر استفاده نمی شود بلکه در مواردی دیگر از قبیل صنعت پتروشیمی مورد نظر قرار می گیرد و برای گرم کردن یا سرد کردن سایر سیالات نیز کاربرد زیادی داشته است. کارکرد این مبدل های حرارتی بسیار ساده بوده است و پرکاربردترین نوع آن نیز مبدل حرارتی از جنس لوله و پوسته است. یکی از انواع مبدل حرارتی استخر مبدل استخر استیل می باشد که گزینه بسیار مناسبی برای گرم کرن آب استخرهای کلردار است که به این منظور به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل استخر استیل از مقاومت بسیار زیادی در برابر کلر آب استخر یا شوری آن آب برخوردار است.

مبدل استخر استیل در واقع ابزاری است برای انتقال حرارت و گرمایش البته به صورت بهینه تز یک سیال به سیال دیگر که به صورت غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد. در اینگونه مبدل های حرارتی پوسته و لوله طوری با یکدیگر در ارتباط هستند که جریانات را به راحتی از خود عبور می دهند و آن را هدایت می کنند. مبدل های آب به آب از ساده ترین، بهترین و پرکاربردترین روش های گرم کردن آب استخرها به شمار می آیند. نکته قابل توجه این است که از نام این مبدل اینگونه بر می آید که وظیفه تبادل حرارت بین دو سیال را بر عهده می گیرند.

مبدل استخر استیل، مبدل از جنس تیتانیوم.

برخی از ویژگی های مبدل استخر استیل عبارتند از:

طراحی و ساخت مبدل استخر استیل در ابعاد و اندازه های فشرده و با حجم کم در صورت نیاز و سفارش مشتری ساخته میشود که به راحتی در موتورخانه استخر قرار بگیرد، ساختار بسیار مستحکم همراه با اتصالات مناسب، طراحی خاص متناسب با نقشه و نیاز هر طرح به ان به طور جداگانه، مقاومت بسیار بالا در برابر کلر و مواد شیمیایی که در آب موجود بوده است.یکی دیگر از ویژگی های مبدل استخر استیل این است که که به راحتی قابلیت دسترسی به اجزای داخل آن را برای پاک سازی و تعویض قطعات را فراهم می کند.

مبدل استخر استیل

انواع مبدل حرارتی استخر

مبدل استخر استیل از سطح حرارتی بالاتری نسبت به مبدل های مسی برخوردار هستند یعنی حرارت آنها به گونه ای است که مشکلات ناشی از عدم حرارت را از بین می برد. طول عمر مبدل استخر استیل نسبت به سایر مبدل ها از جمله مبدل مسی بیشتر است. مبدل استخر استیل به دلیل عدم رسوب گذاری از راحتی بیشتری نسبت به دیگر مبدل ها در سایر مدل ها و ... برخوردار بوده است. مبدل استخر استیل فضای بسیار کمی نسبت به سایر مبدل ها از جمله مبدل مسی در بر می گیرد. و در نهایت نکته قابل توجه در این قسمت این است که گارانتی مبدل استخر استیل نسبت به سایر مبدل ها بیشتر بوده و ده سال خدمات پس از فروش را برای همگان به ارمغان می آورد. یک مبدل استخر باید به گونه ای باشد که از سوخت و انرژی کمتری برخوردار باشد و به این منظور است که مبدل استخر استیل یک گزینه کاملا مناسب و عالی برای گرم کردن آب استخرهای کلردار است و مبدل حرارتی را می توان به دو صورت افقی و عمودی نصب کرد و باید به گونه ای باشد که هوا از آنها عبور نکند. مبدل های حرارتی پوسته و لوله در رنج 20 تا 200 کیلووات و بدنه استیل 316 و با وزن بسیار کم تولید می شود. یکی از برترین مزیت های مبدل استخر استیلاین است که نسبت به سایر مبدل ها و بیشتر مبدل مسی رسوب خیلی کمتری را به خود می گیرد به همین خاطر است که به سرویس کمتری نیازمند است و اینگونه مبدل ها هر چه سطح حرارتی اشتراکی در آن ها بیشتر باشد اتلاف انرژی و مصرف کمتری را در بر می گیرد.

مبدل استخر استیل برای تأمین گرمایش آب استخرها استفاده می شود. مبدل های موجود در بازار از جنس تیتانیوم و استیل و مس هستند؛ که با توجه به آب استخر از مبدل مناسب استفاده می کنند. مبدل حرارتی استیل برای استخرهای که آب کلر دار است استفاده می شود چون استیل مقاومت بالایی در برابر کلر دارد ولی مقاومت کمتری نسبت به آب شور دارد و استخرهایی که از آب شور دریا در آن ها استفاده می شود از مبدل حرارتی تیتانیوم استفاده می شود چون این فلز مقاومت زیادی در برابر خوردگی آب شور دارد.

مبدل حرارتی استیل طبق آخرین استانداردها ساخته می شود که واسط انتقال می باشد‌. این مبدل ها پرکاربردترین مبدل ها در گرم کردن آب استخر به روش آب به آب می باشند و از توان بالایی جهت استفاده درست از انرژی را دارا هستند. این نوع مبدل وظیفه ی انتقال حرارت از یک سیال به سیال دیگر را به صورت غیر مستقیم دارد. مبدل در کل به سه دسته ی پوسته و لوله تمام استیل، پوسته و لوله مسی و صفحه ای تقسیم بندی می شوند که نوع پوسته و لوله از جنس استیل آن بسیار پر کاربرد می باشد.

ویژگی های مبدل استخر استیل

مبدل استخر استیل با توجه به داشتن راندمان بالا و تولید طبق استانداردهای روز دنیا از بالاترین سطح کارایی برخوردار است از ویژگی های بارز آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• استفاده از بهترین نوع استیل در ساخت آن و انجام آزمایشات و تحلیل های حرارتی قبل از استفاده و همچنین وجود ستاره های پنج پره درون لوله باعث کاهش مصرف سوخت و انرژی در این مبدل ها می شود.

• این مبدل ها کاملاً سفارشی و طبق نظر مشتری نیز ساخته می شود و مشتری می تواند با توجه به ظرفیت استخر مبدلی با ابعاد فشرده و حجم کم سفارش دهد.

• تمامی اتصالات در ساخت این مبدل از نهایت استحکام و مقاومت برخوردارند.

• طراحی خاص با توجه به نیاز هر پروژه

• این مبدل علاوه بر جنس استیل، از جنس تیتانیوم و مس نیز ساخته می شود.

• بهره گیری از طراحی مخصوص و مطابق با آنالیزهای سیالاتی توسط نرم افزار برای جلوگیری از افت فشار آب

• مقاومت بالا در برابر کلر موجود در آب و دسترسی آسان به قطعات مبدل جهت تمیز کردن و سرویس آن و همچنین تعویض قطعات


مبدل استخر استیل


مزایای استفاده از مبدل استخر استیل

• این مدل مبدل نسبت به سایر مبدل ها رسوبات کمتری به خود می گیرد و این خود باعث عدم نشتی لوله های مبدل می شود.

• مبدل های استیل در ابعاد کوچکتری تولید می شوند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

• وزن سبک و نصب سریع این مبدل ها از دیگر مزایای آن ها می باشد.

• کاربردهای مبدل استخر استیل

مبدل استخر استیل باید توسط افراد متخصص انتخاب شود چون قبل از انتخاب مبدل باید به طور دقیق ظرفیت استخر و آب آن محاسبه شود و باید حجم آبی که از درون لوله های مبدل عبور می کند متناسب با ظرفیت لوله ها و مبدل باشد تا آب به دمای مناسب و قابل قبول برسد. این محصول از جنس استیل قابلیت اتصال به انواع لوله های تأسیساتی در سایزهای مختلف، اتصال به بویلرها، پنل های خورشیدی، هیت پمپ ها و ... را دارد و برای اتصال به هر کدام مبدل مورد نیاز طراحی و ساخته می شود.

مبدل های حرارتی برای انواع استخرهای عمومی، استخر هتل ها و آپارتمان ها، استخرها با مقیاس تجاری و مسابقاتی در ابعاد و ظرفیت های مختلف و ... استفاده کرد.

برای مشاهده ادامه متن کلید کنید
برای بستن کلیک کنید
  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :