دیگ بخار سونا خانگی

دیگ بخار سونا برای نخستین بار در کشور فنلاند شناخته شد و دیگ بخار سونای خانگی به دلیل فواید زیادی که برای سلامت و حفاظت از بدن انسان دارد در سراسر جهان مورد توجه و استقبال همگان واقع شد. به طور کلی دو نوع سونا موجود است سونای خشک و سونای مرطوب. سونا نیازمند بخار است و بخار آن به وسیله دیگ بخار سونا و یا دستگاه بخار سونا تأمین می شود و از این روست که دیگ بخار سونا نیز به دو نوع تقسیم می شود دستگاه بخار سونا گازسوز و دستگاه بخار سونا برقی، باید در نظر داشت که هر یک از آنها برای مکان های مناسب مورد استفاده و استقبال واقع می گردند. ظرفیت دیگ بخار سونا به فضای سونا و تعداد افرادی که از آن سونا استفاده می کنند بستگی خواهد داشت.

به عبارتی سونا یکی از فعالیت هایی می باشد که تقریبا همه ورزشکاران و فعالان با آن آشنا هستند و به طور ویژه ای به آن توجه دارند. سونا مکانی است که افراد اعم از پیر، جوان، زن، مرد و... فقط (با مشورت با پزشک) از آن استفاده می کنند. و سونا فوایدی را نیز برای بدن دارد و سموم بدن را دفع می کند و استرس و اضطراب را کاهش می دهد. یکی از فواید سونا این است که جریان خون را در بدن افزایش می دهد و راه های تنفسی را باز می کند، بر روی پوست تأثیر بسیار زیادی دارد، مقاومت بدن را در برابر ویروس ها و عفونت ها افزایش می دهد. گاهی افراد از دیگ بخار سونا خانگی بهره مند هستند. وجود یک دیگ بخار سونا خانگی برخی از امکانات را برای افراد به وجود می آورد مثلا یک دیگ بخار سونا خانگی می تواند راهی مطمعن و مفید برای کاهش وزن و لاغری باشد، پوست را آبرسانی نماید، استرس و خستگی را از بین ببرد. دیگ بخار سونا خانگی گردش خون را تحریک می کند و از ابتلای به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند یعنی خون را به تمامی قسمت های بدن می رساند و باعث فعالیت بسیار عالی تمام قسمت های بدن می شود، به بهبود جریان سیستم خون در بدن کمک می کند، متابولیسم را در بدن افزایش می دهد، چربی بدن را کاهش می دهد و تناسب اندام را در بدن حفظ می کند، خستگی و استرس و اضطراب را از بدن دور می کند، درد مفاصل و عضلات را کاهش می دهد بخار گرم با نرم کردن مفاصل درد مفاصل را از بین می برد و آرتروز و کمردرد و... را از بین می برد، طراوت و تازگی را به پوست بازمی گرداند، سموم بدن را دفع می کند، شادابی را به بدن باز می گرداند و... این موارد ذکر شده را می توان از فواید دیگ بخار سونا خانگی به شمار آورد.

نکات ضروری و لازم درباره دیگ بخار سونا خانگی و نصب آن:

سونا خانگی یا دیگ بخار سونا خانگی که بخار سونا را تأمین می کند و... از دو قسمت تشکیل می شود:

• قسمت اول آن شامل دستگاه بخار ساز یا به عبارتی همان دیگ بخار سونا خانگی بوده است.

• قسمت دوم دیگ بخار سونا خانگی شامل چادر ضد آب و ضد رطوبت می باشد.

پس نکته قابل توجه این است که دستگاه بخار ساز یا دیگ بخار سونا خانگی با برق قوی یعنی برق 220 ولت شهری کار می کند. و اگر بخواهیم به ظرفیت آن توجه کنیم به این صورت است که ظرفیتش 1/5 لیتر می باشد که با علامتی خاص مشخص شده است. از دیگر ویژگی های دیگ بخار سونا خانگی این است که دارای یک سیستم دیجیتال می باشد و تا حدود 60 دقیقه قابل تنظیم و کنترل می باشد و چنانچه آب در آن کم شود جریان برق آن نیز قطع می شود و اگر آب کم باشد هشدار آن سیستم به وسیله صدای بوق اتفاق می افتد و کاربر را متوجه کمبود آب می کند.


دیگ بخار سونا خانگی


دیگ های بخار از دیدگاه های گوناگون ظرفیت، ساختمان، کارکرد و.. به چند دسته تقسیم می شود:

دیگ های تهیه آب گرم، دیگ تهیه بخار، دیگ های بخار لوله آتشی، دیگ های بخار لوله آبی، دیگ های بخار بازیابی.

در واقع دیگ بخار سونا خانگی یا همان سونای خشک نیاز به یک سازه محکم و استوار دارد و چنانچه اینگونه نباشد مشکلاتی را به بار می آورد که تحمل آن ها بسیار دشوار می باشد. ساهت یک سونای خشک می تواند بر روی سلامتی خانواده تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. زمانی که می گوییم بخار سونا خانگی که به وسیله دیگ بخار سونا خانگی عمل می کند ناخودآگاه سونای خشک در ذهن ما تداعی می شود که برای آن مقاوم سازی و اجرای اصول و قوانینی جهت جلوگیری از آتش باید رعایت شود.


دیگ بخار سونا خانگی


عملکرد دیگ بخار سونا برقی یا به عبارتی دیگ بخار سونا خانگی به چه شکل می باشد؟

دیگ برقی بخار سونا یا دیگ بخار سونا خانگی دارای المنت حرارتی می باشد که آب در زمان تماس و برخورد با آن تبخیر می شود و به سمت سونا کشیده می شود. باید این آب به گونه ای باشد که رسوب به دستگاه آسیب وارد نکند چون زمانی که رسوبات آب ب دستگاه بخار اضافه شوند به مرور زمان بازدهی و عملکرد آن دستگاه کم می شود و از کار می افتد و به همین سبب است که استفاده از سختی گیر و .. در ورودی دستگاه الزامی می باشد. این دستگاه ها دارای شیرهایی هستند که اب را خارج می کنند و پس از هر بار استفاده باید از آن دستگاه تخلیه نمود و آب تازه در آن جریان داشته باشد. نکته قابل توجه این است که دستگاه دیگ بخار برقی سونا باید آبی که به آن وارد می شود معادل بی کربنات کلسیم و نیتریم باشد. یکی از مهم ترین امکانات دیگ بخار برقی سونا این است که تابلویی که بر روی آن نصب است عملکرد دما را به نمایش می گذارد با توجه به اینکه قابلیت تنظیم را نیز دارا می باشد و امکان کنترل و برنامه ریزی را برای همگان دارد.

برای مشاهده ادامه متن کلید کنید
برای بستن کلیک کنید
  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :