دیگ بخار سونا خانگی

دیگ بخار سونا خانگی معمولا برای تولید بخار در فشارها و ظرفیت های کم مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای دیگ بخار سونا خانگی این است که معمولا در جاهای مختلفی همچون اتاق سونای خانگی و عمومی، خشکشویی ها، تولید قارچ خوراکی، صنایع چرم، آشپزخانه و بتن گیری استفاده می شود. این دیگ بخار سونا خانگی بعد از احتراق و آتش سوزی توسط مشعل در قسمت پایین آن دیگ به کوره دیگ و آب موجود در آن وارد می شود. برخی از مزایای دیگ بخار سونا خانگی عبارتند از: جای گیری در فضاهای محدود، نصب و راه اندازی آسان، قیمت مناسب، بدون نیاز به فونداسیون.

تعریف دستگاه دیگ بخار سونا خانگی

دستگاه دیگ بخار سونا خانگی شامل یک مخزن تحت فشار بسته ای است که درون فضای داخلی آن سیالی به منظور استفاده در خارج از آن گرما می بیند و در نهایت این گرما درون دیگ بخار سونا خانگی توسط انرژی الکتریکی تولید می شود و به صورت بخار خارج می شود. دیگ بخار در گذشته به منظور دستیابی به اهداف ویژه ی درمانی و یا بهداشتی از جمله سونای بخار (حمام فنلاندی) و به خصوص به عنوان عنصر مولد بخار برای بخاری های الکتریکی طراحی شده است.

مزایای دیگ بخار سونا خانگی

دستگاه دیگ بخار سونا خانگی با توجه به سایز دستگاه و میزان بازدهی آن بیشتر برای مصارف خانگی و فضاهای کوچک مناسب است و اما دیگ های بخار گاز سوز عموماً برای تامین نیاز استخرهای بزرگ و یا خانه هایی با فضای سونای بسیار زیاد مناسب است. فشار موجود در دیگ بخار سونا خانگی متفاوت است و در صورتی که دستگاه فشاری زیر 15psi ایجاد کند جزء دستگاه های بخار کم فشار به حساب می آید. دیگ بخار سونا خانگی مزیت های ویژه ای نسبت به مدل گاز سوز دارند که از مهمترین آن ها می توان به افزایش سرعت، کارایی و صرفه جویی اقتصادی در استفاده از انرژی، هزینه و زمان اشاره نمود.

1. بررسی ساختار دیگ بخار سونا خانگی

شکل زیر ساختار یک دیگ بخار سونا خانگی را نشان می دهد، همانطور که مشاهده می کنید دیگ بخار سونا خانگی به گونه ای طراحی شده است که درون آن متشکل از یکسری مجراهای مارپیچی با فضای اطراف پر از آب است که حرارت موجود در مشعل تعبیه شده درون دستگاه به مجراهای مارپیچی موجود می رسد و در نتیجه گازهای داغ درون مجراهای مارپیچی به صورت بخار خارج می شود. مشعل دیگ بخار قسمت ویژه ی دستگاه دیگ بخار سونا خانگی است که در مدل گاز سوز بر روی آن نصب می شود. کارکرد اصلی این بخش تبدیل انرژی سوخت به انرژی حرارتی است که درون دستگاه های دیگ بخار سونا خانگی از نیروی الکتریکی برای تامین انرژی حرارتی و بخار استفاده شده است.

لازم به ذکر است که دیگ بخار سونا خانگی با استفاده از برق راه اندازی شده است و به دو صورت مرطوب و خشک طراحی شده است و دمای تولید شده درون دیگ بخار باید در طول حداکثر زمان 20 دقیقه در محدوده ی 42 تا 56 درجه ی سانتیگراد قرار گرفته باشد، که فرایند کنترل دما با استفاده از سنسورهای دمایی تعبیه شده درون دستگاه انجام می شود.

3. بررسی میزان سطح آب داخل دیگ بخار سونا خانگی

سطح آب دستگاه باید به صورت مرتب بررسی شود زیرا اگر سطح آب دستگاه دیگ بخار سونا خانگی بیش از حد معمول پایین بیاید دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود تا دوباره منبع از آب پر شد. در این صورت سنسورهای حرارتی شروع به فعالیت می کنند و انرژی الکتریکی موجود در دیگ بخار سونا خانگی برای تبدیل شدن به نیروی حرارتی بکار گرفته می شود.

4. پمپ های تغذیه دیگ بخار سونا خانگی

پمپ های تغذیه در ابعاد متفاوت برای دیگ بخار سونا خانگی با فشارهای گوناگون و قدرت متفاوت طراحی و ساخته می شوند. طریقه ی نصب آن ها درون دستگاه دیگ بخار سونا خانگی به صورت عمودی با الکتروموتور ضد آب و و گشتاور مستقیم و فلانچ مربوطه نصب می شوند. همچنین پمپ تغذیه بکار گرفته شده درون دیگ بخار سونا خانگی باید به صورت چند مرحله ای با نیروی گریز از مرکز، طول عمر بالا و دوام قابل اعتماد، همراه با کارکرد ملایم و صدای کم طراحی شده باشد. توجه به این نکته ضروری است که نباید پمپ تغذیه را بدون پر کردن راه اندازی کرد و همین طور باید بدانیم که متناسب با هر کاری ضروری است که پمپ مخصوص بکار گرفته شود که در این صورت باید به کاتالوگ شرکت سازنده ی دیگ بخار سونا خانگی رجوع کرد.

در حال حاضر اختراعات جدیدی به منظور غلبه بر معایب و مشکلات حمام سونای تجاری و افزایش ورود آن به خانه ها انجام شده است. در این دسته از دیگ بخار سونا خانگی مصرف آب بسیار کاهش یافته است و آلودگی هوایی ایجاد نمی کند. و انرژی مورد استفاده برای گرم کردن حمام بسیار کارآمد است و رطوبت موجود در فضای آن بیش از حد امکان رشد باکتری ها را نمی دهد. از آنجا که هوای گرم این دیگ بخار سونا خانگی از طریق زغال سنگ تامین شده است هزینه های مصرفی به طور قابل توجهی کاهش می یابد و همین طور برای مصارف خانگی بسیار اقتصادی، گرم و بهداشتی است.

فواید سونا بخار خانگی بر بدن انسان

بدن تحت تاثیر حرارت موجود در دیگ بخار سونا خانگی واکنش نشان می دهد و درجه حرارت آن به سمت بالا تغییر پیدا می کند. به این صورت که منافذ موجود در سطح پوست باز می شوند و جریان خون و در شریان های بدن افزایش می یابد و در نتیجه مویرگ ها گشاد می شوند و می تواند راه حل مناسبی برای لاغری و تناسب اندام باشد. همچنین در دیگ بخار سونا خانگی مجاری تنفسی بازتر شده و تنفس راحت تر صورت می پذیرد. علاوه بر موارد ذکر شده حرارت موجود در بخار سونا می تواند سبب کاهش سختی عضلات، کاهش درد ناحیه مفاصل، مقاومت بدن نسبت به عفونت های ویروسی و کاهش خستگی عمومی بدن شود.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

دیگ بخار برقی آنالوگ مدل SGA12

مشخصات محصول

دیگ بخار برقی آنالوگ مدل SGA12
مدل بخار ساز سونا
SGA12 ،
برند بخار ساز سونا
کاوه کاران ،
نوع بخار ساز سونا
دیواری ،
حجم اتاق ( مترمکعب )
16 ،
قدرت ( کیلووات )
12 ،
ولتاژ ( ولت )
380 ،
فاز
سه فاز ،
پشتیبانی و خدمات پس از فروش
تامین و تعمیر قطعات ، حمل ، نصب ، تعویض و تعمیر محصول ،
نوع کنترل
آنالوگ ،
برای مشاهده محصول کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید
  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :

به شبکه های اجتماعی کاوه کاران بپیوندید

معرفی کاوه کاران زبده

هدف ما خودکفايی در صنعت ملی است که تنها با رعايت استانداردهای معتبر جهانی می‌توان به اين مهم دست يافت.کاوه‌کاران با استفاده از تجربه طولانی به تيم طراحی خود تکيه می‌کند.ما خود را به توليد معينی محدود نمی‌کنيم، بنابراين توليد انواع

ديگهای بخار

، آب داغ،

روغن داغ

، سختی گير، دی اريتور ، تصفیه آّب ، بوستر پمپ ، مبدل حرارتی ، منابع کویل دار ، مخازن تحت فشار، ظروف شيميايی و غذايی (کربن استيل و استنلس استيل) را در دستور کار خود قرار داده‌ايم.محصولات متنوع و بخصوص ديگهای فولادی کاوه‌کاران در ظرفيت‌های مختلف جهت استفاده در صنايع نساجی، شيميايی، پالايشگاهی، رنگسازی، آبکاری، صنايع چوب و لاستيک سازی، چرم سازی، بتون سازی، صنايع سراميک و سفال، کاغذسازی، فرآورده‌های غذايی، معدنی، تأسيسات ساختمانی، هتل‌ها، بيمارستان‌ها و ... توسط تيم مهندسين ايرانی طراحی و در کمترين مدت، توليد و نصب می‌گردد. طراحی مناسب، به کار گرفتن...