دیگ بخار برقی در يك نگاه

هر يك از عناصر ديگ بخاربرقي به طور جداگانه بررسي مي شود، تا گرماي مورد نظر تامين شود.

هر يك از عناصر ديگ بخاربرقي به طور جداگانه بررسي مي شود، تا گرماي مورد نظر تامين شود.

بدنه فشرده ديگ بخار برقي سونا

دیگ بخار برقی به لحاظ اندازه يك چهارم اندازه ديگ هاي بخار سوختي است و اين چنين ديگ هايي فضاي كمي را اشغال مي كنند.

عدم نياز به الزامات پشته

در ديگ هاي بخار سوخت براي كاهش هزينه هاي سوخت، الزامات دودكش حذف مي شود. بدين معني كه ديگ بخار مي تواند در داخل ساختمان وجود داشته باشد، اين قضيه در ساختمان هاي بلند كاملا درست است.

انتشار گاز

از آنجايي كه در ديگ هاي بخاربرقي، احتراقي صورت نمي گيرد بنابراين صداهاي مزاحم هم ندارند. اين قضيه براي برآوردن الزامات كلي پروژه محل سايت يا در نواحي انتشار سوخت هاي احتراقي نوساني ندارد، مفيد است.


@image


صداي آرام موتور دیگ بخار برقی سونا

دیگ بخار برقی سونا بي صدا كار مي كند و همين قضيه در كاهش گازهاي گلخانه اي عامل بسيار مهمي است. در بيمارستان و مدارس، مي توان از اين نوع ديگ ها استفاده كرد.

كارايي بالا دیگ بخار برقی

دیگ بخار برقی سونا كمترين تشعشعات را دارند بنابراين 100 از كارايي آن ها استفاده مي شود.

كيفيت ساخت دیگ بخار برقی سونا

دیگ بخار برقی براساس استاندارد ايزو 9001:2000 توليد مي شود. انجمن مهندسان مکانیک آمریکا، كيفيت طراحي را بررسي كرد و بازرسي هاي لازم را به انجام مي رساند، و در نهايت كيفيت محصول را تضمين مي كند. هر دیگ بخار برقی سوناي خشك براساس استاندارد UL, UCL آزمايش شده و گواهي محصول صادر مي شود. الزامات UL براي ديگ هاي بخار برقي بوده و برهمان اساس توليد مي شوند.

مدولاسیون توالی پیشرفته

هر يك از عناصر دیگ بخار برقی به طور جداگانه بررسي مي شود، تا گرماي مورد نظر تامين شود. شما مي توانيد ورودي دستگاه را كنترل كرده و بدين ترتيب چرخه و بارگذاري و هزينه هاي عملياتي دستگاه كاهش مي يابد.

كنترل جريان برق دیگ بخار برقی سونا

براي جلوگيري از سوختن مدارهاي برق دیگ بخار برقی سونا، لازم است كه جريان برق كنترل شود تا از سوختن مدارات آن جلوگيري شود.

دیگ بخار برقی سونا نسبت به ديگ هاي حرارتي منعطف بوده و مي توان با ذخيره كردن انرژي خورشيدي، در ميزان برق مصرفي آن صرفه جويي كرد.

ديگ هاي الكتريكي در سيستم DH منعطف بوده بخاطر اين كه به تغييرات نقطه اي قيمت در بازار كمك مي كنند. با اين حال در كشورهايي مانند سوئد، دانمارك و نروژ هنوز استفاده از ديگ هاي برقي در سيستم DH متداول نشده است.

ديگ بخار برقي و مزاياي رقابتي

ديگ هاي الكتريكي نسبت به ديگ هاي حرارتي، مي توانند گرماي بيشتري را توليد كنند و هزينه توليد اين نوع ديگ ها نيز بسيار كمتر است. دیگ بخار برقی سونا مي توانند در هزينه ايجاد شده حرارت تاثير گذار هستند.

ميزان گرماي توليد شده در سونا خيلي بيشتر است و بنابراين كارايي دیگ بخار برقی سونا بايد به قدري باشد كه بتواند اين مقدار گرما را تامين كند.

دیگهای الکتریکی تحت همان اصل به عنوان دیگهای گاز سنتی موثر واقع شوند، غیر از این واقعیت که آنها از برق برای گرم کردن آب به جای گاز استفاده می کنند. مزایای حرارت مرکزی را بدون نیاز به گاز تامین می کنند.

مدلهای دیگ بخار برقی سونا از 4WK تا 14WK متغير است. مساحت اتاق سونا سونا و نيازهاي گرمايي در تعيين اندازه ديگ بخار برقي سونا تعيين كننده است. البته ديگ هاي بزرگ ممكن است كه كارايي لازم را نداشته باشند و فقط هزينه ساز باشند.

تفاوت زیادی بین دیگهای الکتریکی و بخاری های الکتریکی وجود دارد. دیگهای الکتریکی برای گرم کردن آب در یک سیستم گرمای مرطوب مانند دیگ بخار گاز یا نفت از برق استفاده می کنند. بخاری های ذخیره الکتریسیته در طول دوره هايي مي توانند انرژي الكتريكي را ذخیره کنند و سپس این گرما را در خانه شما روز بعد بازتاب مي دهند.

مزاياي دیگ بخار برقی سونا

• بهره وري انرژي

یکی از بزرگترین معیارهای فروش دیگهای الکتریکی، بهره وری انرژی آن است که حدودا 99٪ كارايي دارند. از آنجایی که اين نوع ديگ ها با گاز، گرما توليد نمي كنند، بنابراين كارايي بيشتري دارند و در درازمدت مي توانند مورد استفاده قرار بگيرند.

• عدم نياز به منبع گاز

بیش از 2 میلیون خانه به منبع تغذیه گاز دسترسي ندارند، به این معنی است که دیگهای الکتریکی روش مهمی برای تامین حرارت مرکزی و آب گرم است. بنابراين مشخص مي شود كه دیگ بخار برقی سونا در مقايسه با حرارتي فسيلي به صرفه تر بوده و هزينه كمتري خواهند داشت و كاربر مي تواند با هزينه اندكي آن ها را نگهدار كند.

• اندازه كوچك دیگ بخار برقی سونا

دیگهای بخار الکتریکی معمولا بسیار فشرده تر از همتایان گاز خود هستند، زیرا آنها نیاز به دودکش ندارند. بنابراين انعطاف پذیری بیشتری نسبت دیگ هاي بخار دارند، لزومي به ايجاد خروجي براي اين دستگاه ها نيست.

• هزينه پايين نصب

واقعیت این است که یک دیگ الکتریکی مستحکم یا دودکش جداگانه برای احتراق نیاز ندارد، هزینه های نصب اولیه دیگ بخار برقی سونا ارزان تر از یک دیگ بخار گاز است. اگر سوناي شما به لوله گاز دسترسي نداشته باشد، هزینه نصب دیگ الکتریکی بسیار کمتر از نصب لوله های گاز است.

• بي سرو صدا

دیگهای الکتریکی در هنگام استفاده بي سر و صدا هستند، چرا که آنها نیازی به عناصر داخل دیگ بخار برای تولید گرما ندارند.

• نگهداري

از آنجایی که آنها قطعات بسیار مکانیکی دارند، دیگهای الکتریکی نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کم، مانند هر وسیله الکتریکی دارند.اكثر مشكلات در رابطه با هزينه هاي تعمير است. این بدان معنی است که آنها قطعه های بسیار بادوام تجهیزات هستند، در حالی که عناصر فقط در مورد تنها بخشی هستند که ممکن است جایگزین شوند. عدم نياز به قطعات و تجهيزات نگهدارنده باعث مي شود كه به اين چنين وسايلي نيازي نباشد. كليه قطعات الكتريكي ديگ بخاربرقي به راحتي يافت شده و تعويض مي شوند. مشكلات و مسائل ديگ هاي فسيلي در اين چنين ديگ هايي ديده نمي شود.

منبع1

منبع2